Warunki ciepłego poddasza

Ciepło Ci na poddaszu? Jeśli nie to spróbuj się zastanowić jak to zmienić. Pomożemy w zakresie podstawowych informacji. Zaczynajmy.

Pierwsze kroki

Sprawdzamy wpierw miejsce, które będziemy ocieplać. Eliminacja wszelkich zabrudzeń, zanieczyszczeń i zagrzybień czy pokrycia pleśnią to podstawowe czynności przygotowawcze. Usuwamy też miejsca przeciekania wody. Następnie sprawdzamy konstrukcje dachu i ewentualne zakrzywienia, które trzeba usunąć. Poprawiamy wentylację dachu. Obliczamy ile i jakie materiały będą potrzebne do wykonania czynności ocieplania poddasza. Mamy do wyboru kilka rodzai ocieplenia. Są to odpowiednio: mineralna wełna, pianka poliuretanowa, polistyren oraz styropian. Za wełną przemawia jej zdolność do akustycznej izolacji ponadto. Ocieplanie wełną jest to właściwa czynność zapewniająca wyciszenie pomieszczenia. „Mineralka” posiada też umiejętność przeciwogniową wysokiego stopnia oraz wykonuję równomierną i wystarczającą izolację przeciw utracie ciepłoty. Wymagania co do grubości wtedy to minimum 25 do 30 cm kładzionego materiału. Współczynnik przewodzenia ciepła maleje wraz z malejącą skalą grubością materiałów izolacyjnych warto dodać. Płytę poliuretanową kładziemy w grubości 6 cm. Najcieńsza i najbardziej wydajna w izolacji jest pianka z grubością 1,5 cm.

Skala

Podsumowując chcemy nadmienić, że tylko prace ekipy budowlanej o wykwalifikowaniu ponad przeciętnym są w stanie wykonać ocieplenie poddasza starannie. Jest to proste zadanie, ale wymagające przygotowania w zakresie posiadanej wiedzy materiałowej i budowlanej. Wszyscy chcemy cieszyć się ciepłem poddasza.

Reply